Page 19 - Lääneranna Teataja 2019-18
P. 19

31. mail toimusid Tartus Gustav Sule 55. mälestusvõist- lused, millest võttis osa ka Lääneranna valla noormees, Tartu SS Kalev kergejõustiklane Kaspar Arusalu, kes saavu- tas suvehooaja esimesel võistlusel kaugushüppes 6. koha tulemusega 6.69.
8. juunil toimusid Haapsalu linnastaadionil Läänemaa kergejõustiku meistrivõistlused, millest võttis osa seitse Lääneranna valla sportlast. Lihula Gümnaasiumi õpilane Maria Reks saavutas odaviskes isikliku rekordi 30.25 ning ühtlasi ka Läänemaa meistritiitli. 800 m jooksus tuli Maria 4. kohale ajaga 2.58,8. Ene Siitsmann saavutas kuu- litõukes tulemusega 9.43 II ning Janne-Ly Siimon samal alal tulemusega 8.67 III koha. 14-aastane Eliise Kolõtšev saavu- tas naiste kuulitõukes viienda ning odaviskes seitsmenda koha. Tambet Järve saavutas 100 m jooksus 5. koha 12,0 sekundiga, kaugushüppes 8. koha tulemusega 5.35 ning 1500 m jooksus 4. koha ajaga 4.58,8. Martin Murre saavutas 1500 m jooksus III koha tulemusega 4.52,7. Võistlusel osales ka Claudia Järve.
8. juunil toimusid Tartus kümnevõistluse meistrivõistlused, millest võttis osa Egert Indres, kes saavutas oma elu neljan- dal kümnevõistlusel punktisummaks 4354 punkti, püsita- des samal ajal kaks isiklikku rekordit.
9. juunil toimusid Tallinnas Eesti noorte karikavõist- lused. Meie koduvallast võttis võistlustest osa kaks Pärnu Niidupargi Kergejõustikuklubis treenivat noort: heidete ja tõugetega tegelevad 17-aastased Gertu Küttmann ja Kaaro Saatmäe, mõlemad püstitasid kaks isiklikku rekordit. Gertu Küttmanni jaoks kujunes võistlus üliedukaks – neiu tuli nii ketta- kui ka vasaraheites Eesti noorte karikavõitjaks. Kettaheites saavutas ta esikoha tulemusega 39.45 ja vasara- heites tõi võidu tulemus 47.65. Kaaro Saatmäe saavutas odaviskes 5. koha tulemusega 41.72 ning vasaraheites 6. koha tulemusega 41.42.
11. juunil toimusid Tartu linna meistrivõistlused kergejõus- tikus, kus kaugushüppe meistriks krooniti Kaspar Arusalu tulemusega 7.07.
12. juunil toimusid Valga linna meistrivõistlused kergejõus- tikus, kus kaugushüppes saavutas I koha Kaspar Arusalu tulemusega 7.12.
Maadlus
1. juunil toimus Leedus, Vilniuse raekoja platsil kreeka- rooma maadluses rahvusvaheline turniir Vilnius Open, millest võttis osa RJK Leolas treeniv Stefan-Lauri Mölder. Õues aset leidnud turniiril saavutas RJK Leolas treeniv noormees III koha.
Male
22. mail toimusid Paikuse Koolis Pärnumaa koolide võist- kondlikud meistrivõistlused kiirmales, millest võtsid osa
LÄÄNERANNA TEATAJA / Nr 18 / JUUNI 2019 19
 Kergejõustik
29. mail toimusid Vändra staadionil Pärnumaa koolide algklasside 44. spordimängud “Kati ja Mati”, millest võttis osa kümme Lääneranna valla last Lihula Gümnaasiumist ja Kõmsi Lasteaed-Algkoolist. Täpsemad tulemused on aval- datud Lääneranna Teataja veebiväljaandes ajaleht.laane- ranna.ee.
ka Lõpe Kooli õpilased. Lõpe Kooli esindasid seekord kaks võistkonda. Algklasside arvestuses (1.–4. klass) saavutas võistkond, kuhu kuulusid Kristjan Gontšarenko, Sten Valm ja Hanna-Loore Ratut, III koha. 5.–12. klasside arvestuses saavutas võistkond, mida esindasid Robin Kalde, Tuuli Pikk- mets ja Kreete Põdra, 4. koha. Noori juhendab Reet Pikk- mets.
Mälumäng
23. mail toimus Kõmsi rahvamajas Karuse Mälumängu 42. hooaja finaal. Pika ja pingelise vooru tulemusena sel- gusid viimased olulised kohapunktid ja moodustus hooaja lõpptabel, kus esikolmiku moodustasid võistkonnad Suur- Vend, Aksel ja Ogalik. SuurVend koosseisus Meelis Põhako, Ulvi Põhako, Lea Lehtmets, Kuido Lehtmets ja Kalle Kõlla- maa. Aksel koosseisus Rein Merila, Margus Källe, Margus Morševitski, Kalle Laanemets ja Avo Kiisk. Ogalik koos- seisus Jüri Nõmmik, Jaan Kesamaa, Jaan Kivisalu ja Mairo Orle.
Võrkpall
18. mail toimusid Paikusel Pärnumaa meistrivõistluste finaalid võrkpallis, kus 5.–6. koha mängus kohtusid Lääne- ranna ja VK Tahkuranna/Häädemeeste. Tulisest lahingust väljus võitjana meie koduvalla esindus tulemusega 3:1. “Eks hooaja alguses lootsime ise ka nelja parema hulgas olla, aga Pärnumaa võrkpalli tase on väga kõrge. Kui leiame toeta- jaid, siis üritame järgmisel aastal uuesti,” ütles meeskonna kapten Harli Käärt.
15. juunil toimus Lihulas Särtsu platsil 3 vs. 3 võrkpalli liivaturniir, millest võttis osa kuus võistkonda: Lihulast, Lääneranna vallast, Vatlast, Virtsust, Kullamaalt ja Vänd- rast. Võitjaks krooniti seekord Kullamaa meeskond, järg- nesid Virtsu ja Lihula meeskonnad koosseisus: Raiko Vänt, Margus Mölder ja Vaido Veek ning Siim Pärnpuu, Reigo Vänt ja Tiit Kolõtšev.
FB–leheküljel / laanerannavald Leia meid Instagramis @laaneranna
     Ülemine pilt: Särtsu Liivaturniiri esikolmik koos kohtunikega autasustamisel. Foto: Maris Raudsepp. Alumine pilt: LLJK U14 meeskond. Foto: Olev Mihkelmaa