Page 16 - Lääneranna Teataja 2018-12
P. 16

16 LÄÄNERANNA TEATAJA / Nr 12 / DETSEMBER 2018
 Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi kasvandik, Lihula Güm- naasiumi 9. klassi noormees Virgo Vallik astus samuti Esto- nia lavale – noormees oli möödunud hooaja U17 Eliitliiga II liiga kõige resultatiivsem mängija. Klubijalgpallis Pärnu JK Vaprus koosseisus väga hea hooaja teinud ründemängija lõi kokku 22 väravat. Pidulikul autasustamisel andsid Virgo Vallikule auhinna üle Tallinna FC Flora jalgpallur Markus Poom ja Tallinna JK Kalev jalgpallur Kevin Rääbis.
Virgo Vallik mängis lõppenud hooajal Pärnu JK Vaprus rivistuses U17 Eliitliigas kaasa kõigis 20 kohtumises. Ta tegi seda avavilest lõpuvileni, kogudes 1600 mänguminutit!
Lisaks individuaalsele tunnustusele võitis Pärnu JK Vaprus ka U17 Eliitliiga II liigas kuldmedalid, mille lisaks Virgole sai kaela teine Lõuna-Läänemaa JK kasvandik, samuti Lihula Gümnaasiumis põhikooli lõpetav Randy Põld.
Spordiuudised
16. november – 15. detsember
Kergejõustik
29. novembril toimus Pärnu Kergejõustikuhallis Pärnumaa TV 10 olümpiastardi 2018/2019. hooaja esimene etapp, millest võttis edukalt osa ka üheksa Lihula Gümnaasiumi ja Virtsu Kooli õpilast, kes püstitasid kokku 13 isiklikku rekordit, võitsid kaks medalit ja saavutasid seitse kohta esikümnes. Keiro Ristikivi võitis nooremate poiste seas 60 m sprindis ja kõrgushüppes hõbemedali. Lisaks Keirole osalesid võistlustel Paul Lomp, Raikko Kanter, Helena Klim- puš, Liset Kurnim, Kertu Kesküla, Keitlyn Suur, Maryan Mikiveer ja Kerlin Rüütel.
Korvpall
8. detsembril toimus Kõmsi Rahvamajas X Massu Sõprade korvpalliturniir, millest võttis osa seitse võistkonda: Vatla, Virtsu, Lihula Gümnaasium, Lihula, Massu Sõbrad, BC Lasso ja Massu. Esikoha saavutas võistkond Massu Sõbrad, kus mängisid Andrus Salusoo, Mirjo Koit, Siim Kohari, Ants Nõmper, Peep Orlovski, Margo Liivand. Teiseks tuli Lihula ning kolmandaks BC Lasso võistkond. Turniiril toimus ka viskevõistlus, kus esikoha võttis Lihula võistkonnast Tõnis Pelapson, kes suutis koguda 28 punkti.
Maadlus
24. novembril toimusid Martna kaarhallis Läänemaa laht- ised meistrivõistlused kreeka-rooma ja naistemaadluses, millest võtsid osa ka Lääneranna valla noored maadle- jad, kes võitsid kokku 14 medalit. 2004. aastal sündinud ja noortemate seas –30 kg kaalus võistelnud noorte seas saavutati järgmised tulemused: Ats Kaasik – I koht, Charli Takk – III koht, Lauri Laev – 5. koht, Karl-Markus Kärp – 8. koht; –35 kg kaalus Kristjan Kolõtsev – III koht; –40 kg Sten Martin Viidema – III koht, Rainer Vahar – III koht; –50 kg Stefan-Lauri Mölder – I koht, Gregor Hendrik Mölder – III koht, Andro Niitvähi – III koht; +60 kg Alvar Nikkel – III koht. 2003. aasta sündinud ja vanemate seas +90 kg kaalus võistelnud noorte seas saavutas Eerik Pank esikoha. Naiste- maadluse tulemused olid järgnevad: –30 kg Mia-Jessica Mölder – I koht, Merlin Mets – III koht; –50 kg Liselle Soonik – III koht; +50 kg Kristyn Pihelgas – I koht
Võrkpall
16. novembril toimus Virtsu Kooli võimlas Pärnumaa võrk- palli meistrivõistluste III voor, kus Lääneranna meeskonna vastaseks oli VK Tervis. Kodumäng kaotati seisuga 0:3.
Aron Annerviek pärjati talvises kestvuskrossis 85cc klassis Eesti meistri tiitliga
9. detsembril Tallink SPA & Conference Hotellis toimunud Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni pidulikul hooaja lõpupeol autasustati lõppenud aasta parimaid sportlaseid ja klubisid ning avaldati tänu Eesti motospordi toetajatele.
Aasta sportlasteks valiti tänavu meestest Kevin Saar ja naistest Kadri Ehamäe, kuid tunnustusi tuli ka Lääneranna valda. Nimelt pärjati Aron Annerviek talvise kestvuskrossi 85cc klassis Eesti meistri tiitliga.
Mia-Jessica Mölder naistemaadluses. Kreeka-rooma maad- luses 2008. aastal sündinute ja nooremate seas võistelnud Mia-Jessica Mölder (–25 kg) saavutas III, Charli Takk (–34 kg) 4., Lauri Laev (–34 kg) 7., Sten-Martin Viidemaa (–38 kg) 7. ja Gregor-Hendrik Mölder (–48 kg) 4. koha. 2005. aastal sündi- nute ja nooremate seas võistelnud Mairo Roosmaa (–81 kg) saavutas II koha. 2003. aastal sündinute ja nooremate seas võistelnud Martin Mägist (–63 kg) saavutas 4., Stefan-Lauri Mölder (–63 kg) 5. ja Eerik Pank (–111 kg) I koha. Vabamaad- luses 2008. aastal sündinute ja nooremate seas võistelnud Mia-Jessica Mölder (–24 kg) saavutas III ja Charli Takk (–40 kg) 4. koha. 2003. aastal sündinute ja nooremate seas võistelnud Stefan-Lauri Mölder (–50 kg) saavutas I koha. Naistemaadluses –27 kg kehakaalus võistelnud Mia-Jessica Mölder saavutas esikoha.
Saalijalgpall
21. novembril selgitati Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi spor- dihoones Pärnumaa parimad saalijalgpallurid 8.–9. klasside arvestuses. Kokku osalesid võistlustel kaheksa maakonna- kooli meeskonnad. Võitjaks tuli seekord Lihula Gümnaa- siumi meeskond, kus mängisid Virgo Vallik, Randy Põld, Siim Urb, Kardo Roosma, Markus Sõber, Herman Reinmaa, Robico Villers ja Mihkel Sibul. Treener Jaanus Getreu.
8. detsembril toimus Lihula Gümnaasiumi Spordisaalis noorte jalgpallurite saaliturniiril TALI CUP, kus kahes vanuseastmes osales rekordiliselt 16 võistkonda. Kokku 160 last. Vanemate poiste turniiril (2006–2007 sündinud) võitis esikoha Lõuna-Läänemaa JK, kus mängisid Ken-Ind- rek Klimpuš, Paul Lomp, Geron Noor, Timmo Kaasik, Keiro Ristikivi, Jass-Jasper Jõgi, Kevin Leemets, Kert-Kristjan Peet, Raikko Kanter, Kenneth Lomp. Turniiri resultatiiv- seim mängija oli Paul Lomp kaheksa väravaga. Nooremate poiste (2008–2010) turniiri võidukarikas rändas Kohilasse. Lõuna-Läänemaa JK poisid, kellest paljud olid kaks aastat nooremad, tegid samuti vapra turniiri, tulles kuuendaks. Võistkonnas mängisid: Sten-Andre Kukispuu, Karl Rein- maa, Eenok Arpiainen, Raiko Tšorni, Kevin-Mart Põldman, Charli Takk, Taavi Tiidussalu, Lisandra Neeme, Meriel Vahula, Ats Kaasik.
    15. detsembril toimusid Paikusel Pärnumaa meistrivõist- lused kreeka-rooma, vaba- ja naistemaadluses, millest võttis osa üheksa RJK Leola noormaadlejad, kes saavutasid kuus medalit, millest pooled olid kuldsed. Pärnumaa meistrid on Eerik Pank kreeka-rooma, Stefan-Lauri Mölder vaba- ja