LÄÄNERANNA TEATAJA / Nr 21 / OKTOOBER 2019 15
 Spordiuudised
18. september – 15. oktoober
Discgolf
21. septembril toimusid Valgeranna ja Jõekääru discgolfi pargis Pärnumaa noorte meistrivõistlused, millest võttis osa kokku 61 sportlast, nende seas ka Varbla Kooli õpilane Andre-Rene Jõemaa, kes saavutas juunioride vanusegrupis I koha.
Jalgpall
U14 II liigas C-tasandil mänginud Lõuna-Läänemaa JK lõpe- tas hooaja 5. kohal. Kokku peeti seitse mängu, millest kolm võideti, kolm kaotati ning üks mängiti viiki. Lõuna-Lääne- maa Jalgpalliklubi U14 meeskond oli C-liiga kõige resul- tatiivseim võistkond, kes lõi seitsme mängu jooksul 36 vära- vat, samas löödi ka palju vastu. Liiga kaheksa meeskonna resultatiivsustabelis hõivasid kaks kohta esikolmikus LLJK noored jalgpallurid: Keiro Ristikivi 13 väravaga teise ja Geron Noor 12 väravaga kolmanda koha. Tunnustamist väärib pealtvaatajate huvi mängude vastu – kodumänge käis vaatamas kõige enam pealtvaatajaid kogu liigas. Lõu- na-Läänemaa JK U14 mängis koosseisus: Ken-Indrek Klim- puš, Joonas Vestli, Hugo Jan Rummel, Keiro Ristikivi, Geron Noor, Jass-Jasper Jõgi, Kert-Kristjan Peet, Ats Kaasik, Timmo Kaasik, Paul Lomp, Kenneth Lomp, Raikko Kanter, Kevin Leemets, Taavi Tiidussalu, Charli Takk, Kaarel Mänd. Peatreener Jaanus Getreu, abiline Terje Lukats.
1. oktoobril toimusid Pärnumaa koolide 8.–9. klasside meist- rivõistlused jalgpallis, millest võtsid osa Lihula Gümnaa- siumi ja Virtsu Kooli võistkonnad, kes saavutasid tihedas konkurentsis vastavalt 5. ja 6. koha. Lihula Gümnaasiumi eest mängisid: Paul Lomp, Keiro Ristikivi, Herman Reinmaa, Jakob Leever, Timmo Kaasik, Mihkel Sibul, Stefan-Lauri Mölder, Robico Villers, Ken-Indrek Klimpuš, treener Jaanus Getreu. Virtsu Kooli eest mängisid: Geron Noor, Jass-Jasper Jõgi, Robert Idvani, Henri Kivisalu, Tõnu Raudkivi, Gregor Alpius, Madis Ääremann, Joonas Vestli, treener Eduard Brok.
Kergejõustik
23. septembril toimusid Haapsalu linnastaadionil noorte Lääne-Pärnu-Harju sõpruskohtumine mitmevõistluses, millest võttis osa ka Lihula Gümnaasiumist, Metsküla Algkoolist ja Lihula Lasteaiast kokku 12 võistlejat. Mit- mevõistlus koosnes neljast alast: 60 m jooks, kaugushüpe, kõrgushüpe ja pallivise, kõige vanemas grupis aga odavise. Kõige pisemad võtsid mõõtu 60 m jooksus ja kaugushüppes. Kõik 12 meie valla noort näitasid võistlustel häid tulemusi, koju toodi neli medalivõitu. Poisid 2011–2012 vanuserüh- mas kolmikvõit: I koht Marius Põld (Punkte: 294), II koht Kristjan Kolõtšev (Punkte: 245), III koht Karl-Markus Kärp (Punkte: 230). Poisid 2007–2008 vanuserühmas I koht Keiro Ristikivi (Punkte: 2334). Lisaks neile osalesid võistlustel veel Radele Kanter, Viktoria Elisabeth Kepp, Kertu Kärp, Kirsi Kunz, Helena Klimpuš, Karl Robin Raud, Paul Lomp ja Raikko Kanter. Rohkem infot tulemuste kohta leiab Lääne- ranna Teataja veebiväljaandest ajaleht.laaneranna.ee.
Maadlus
21. septembril toimusid Võru Spordikeskuses olümpiavõitja Eduard Pütsepa 43. mälestusvõistlused kreeka-rooma maadluses ja naistemaadluses. Kokku osales 185 noor- maadlejat Eestist, Leedust, Lätist ja Venemaalt, nende seas ka neli RJK Leola kasvandikku. Naistemaadluses saavutas teise koha –27 kg kategoorias Mia-Jessica Mölder. Teise hõbemedali võitis 2005–2007 vanuseklassis –80 kg kaalus võistelnud Alvar Nikkel. 2005–2007 vanuseklassis –60 kg kaalus võistelnud Stefan-Lauri Mölder tuli 11. kohale. Kadettide vanuseklassis võistelnud Martin Märgist võitles välja 12. koha.
5. oktoobril toimus Lihula Gümnaasiumi spordihoones IX Gustav Vaheri memoriaal, millest võttis osa 92 poissi ja 23 tüdrukut, kokku 115 noort 17 Eesti ja kahest Läti klu- bist. Lääneranna valla noori, kes treenivad Janar Sõbra käe all raskejõustikuklubis Leola, oli võistlemas kümme, neist pooled võitlesid välja auhinnalised kohad: võidukarika said endale Eesti omavanuste paremikku kuuluvad Virtsu noormees Eerik Pank (+85 kg) ja Lihulast pärit Stefan-Lauri Mölder (–57 kg), hõbemedali tõi koju Alvar Nikkel (–68 kg) Kunilast ning pronksile tulid naistemaadluses Lihula neiud Mia Jessica Mölder (–29 kg) ja Kristelin Küket (–35 kg). Viiendad kohad saavutasid Lihula noored Charli Takk (–35 kg) ja Gregor Hendrik Mölder (–47 kg). Ats Kaasik ja Lauri Laev saavutasid –35 kg kehakaalus vastavalt 7. ja 8. koha. Andro Niitvähi sai –47 kg kehakaalus samuti 8. koha.
Sumo
26.–29. septembril toimusid Ungaris Euroopa noorte, kadet- tide ja juunioride meistrivõistlused sumos, millest võttis osa ka Lääneranna valla noormees, RJK Leolas treeniv Eerik Pank. Augustis toimunud Eesti meistrivõistlustel oma vanuse- ja kaalukategoorias teise koha saanud Lihula Güm- naasiumi õpilane sillutas medalivõiduga endale pääsme Eesti koondisesse ning sellega ühtlasi ka pääsu Euroopa meistrivõistlustele. U16 vanuserühma absoluutkaalus võistelnud Eerik Pank saavutas Euroopa meistrivõistlustel teise koha. Noormees pani end proovile ka U18 vanuseklas- sis +95 kg kaalus ning saavutas seal 5. koha.