P. 14

14 LÄÄNERANNA TEATAJA / Nr 8 / AUGUST 2018 Spordiuudised
16. mai – 15. august
JALGPALL
Kolmanda liiga Lääne piirkonnas mängiv Lihula JK hoiab võistlustabelis kümne punktiga kümnendat kohta. Kokku on käesoleval hooajal peetud 13 mängu, millest kaks või- deti, neli mängiti viiki ja seitse kaotati.
U13 VIII alagrupis mängiv Lõuna-Läänemaa JK hoiab võistlustabelis kolmeteistkümne punktiga viiendat kohta. Kokku on käesoleval hooajal peetud 8 mängu, millest neli on võidetud, üks mängiti viiki ja kolm kaotati.
SPORT
mis on Eesti kõigi aegade 4. tulemus. Poodiumikohtadega rõõmustasid publikut ka mitmed Lääneranna valla sport- lased: Trinity Õismets T U16 kuulitõukes ja kettaheites III koht, Robert Idvani P U16 kuulitõukes I koht, Gertu Kütt- mann T U18 kuulitõukes, kettaheites ja odaviskes I koht, Janne-Ly Siimon naiste kuulitõukes II ja kettaheites III koht, Andro Aavik meeste odaviskes III koht. Neile lisaks võistlesid Lääneranna vallast veel Rasmus Nikkel, Margus Morševitski, Kaaro Saatmäe, Eliise Kolõtšev ja Kulla Saat- mäe.
MAADLUS
28.–29. juulil toimus Soomes Kotka linnas, Tallinna ja Kotka linna sõpruskohtumine maadluses. Raskejõustikuklubi Leola sai sedapuhku kutse esindada sõpruskohtumises Tallinna linna. Kokku oli meeskonnas 14 maadlejat, neist 5 Lääneranna vallast: Eerik Pank, Martin Mägist, Kristyn Pihelgas, Janar Sõber ja Stefan Lauri Mölder. Matšivõidud tulid seekord Martinilt ja Janarilt. Sõpruskohtumise üld- võidu saavutas Tallinna linn.
MOTOKROSS
8. juulil toimus Kihlis Türi motokross, kus osales üks Lääneranna valla sportlane. Pärnu Motoklubis treeniv Aron Annerviek saavutas 85cc sõidus III koha.
28. juulil toimus Nurstes Hiiumaa MX Open harrastajatele, kus osales Pärnu Motoklubis treeniv Aron Annerviek, kes saavutas 85cc sõidus I koha.
4. augustil toimus Aravete motokross, kus Lääneranna noormees Aron Annerviek saavutas 85cc sõidus 4. koha.
RAHVASPRINT
4. augustil toimus Penijõe kruusateedel Lääneranna rah- vasprint, kus J16 klassis Honda Civicul võistelnud Lääne- ranna valla noormees Eerik Pank ja tema kaardilugeja Rico Rodi saavutasid I koha.
RATSUTAMINE
21. juulil toimus Massu külas takistussõiduvõistlus “Massu Suvi”. Kavas olid avatud parkuurid kõrgustel 65/75, 90 ja 105 cm. Lääneranna valda esindas kuus tütarlast, kes treenivad Massu Ratsaklubis: Trinity Õismets, Vaike Rein- maa, Kristiina Kukk, Anna-Maria Kukk, Mariliis Nikkel ja Marjana Kuldsaar. Poodiumile pääses seekord Vaike Rein-
   KERGEJÕUSTIK
31. mail toimus Tallinnas Audentese ja TTÜ staadionil noorte heitjate seeriavõistluse II etapp, kus osales Lääneranna neiu Gertu Küttmann, kes saavutas tütarlaste U18 kuulitõukes ja vasaraheites II koha. Gertu treenib Niidupargi Kergejõusti- kuklubis. 5. juunil toimus sama võistluse III etapp, kus Gertu Küttmann saavutas tütarlaste U18 vasaraheites II koha.
9. juunil toimusid Haapsalu staadionil Läänemaa kerge- jõustiku meistrivõistlused, kus osales üheksa Lääneranna sportlast: Kulla Saatmäe, Kerli Ristikivi, Janne-Ly Siimon, Maia Vatsfeldt, Ainar-Sten Junker, Martin Teppan, Virgo Vallik, Krismar Liiv ja Tambet Järve. Poodiumile pääse- sid seekord: Virgo Vallik III koht 100 m jooksus, Martin Teppan II koht 1500 m jooksus, Ainar-Sten Junker II koht kaugushüppes, Kerli Ristikivi III koht 100 m jooksus ja kau- gushüppes, Janne-Ly Siimon III koht kuulitõukes, Kulla Saatmäe I koht kettaheites.
10. juunil toimusid Tartus Tamme staadionil Eesti noorte karikavõistlused. Gertu Küttmann saavutas naiste U20 kuulitõukes 5. koha ning vasaraheites I koha.
28.–29. juunil toimusid Rakvere staadionil Eesti U23, U20 ja U18 vanuseklassi meistrivõistlused, kus osalesid ka meie valla noorsportlased: Gertu Küttmann, Kerli Ristikivi, Kris- tiina Kukk, Martin Teppan, Krismar Liiv ja Tambet Järve. Poodiumile pääses seekord Gertu Küttmann, kes saavutas tütarlaste U18 vasaraheites II koha.
4. juulil toimusid Pärnu rannastaadionil Eesti U14 ja U16 meistrivõistlused, kus osalesid mitmed meie valla noor- sportlased: Läänemaa KJK-s treenivad Maryan Mikiveer, Eliise Kolõtšev, Stefan-Lauri Mölder, Ken-Indrek Klimpuš, Trinity Õismets, Marleen Põld, Virgo Vallik ja Robert Idvani ning Niidupargi KJK kasvandik Kulla Saatmäe. Poodiumile pääses seekord Virgo Vallik, kes saavutas P U16 1500 m takistusjooksus esikoha.
17.–18. juulil toimusid Valga keskstaadionil 29. rukki- lillemängud, kus osales kaks meie valla noorsportlast, kes mõlemad treenivad Niidupargi KJK-s. Gertu Küttmann saavutas tütarlaste U18 kuulitõukes ja kettaheites I ning vasaraheites II koha. Kulla Saatmäe saavutas tütarlaste U16 vasaraheites 4. ja kettaheites 8. koha.
2.–3. augustil toimusid Võru Spordikeskuses Balti U18 meistrivõistlused, kus Eestit esindanud 48-liikmeline koondis jättis võidukarika koju. Eesti koondise koosseisu kuulus ka Lääneranna neiu Gertu Küttmann, kes saavutas vasaraheites II koha.
4. augustil toimusid Lihula Gümnaasiumi staadionil Alek- sander Kreegi mälestusvõistlused, kus Eesti parim kuuli- tõukaja Kristo Galeta saavutas isikliku rekordi 20.13,
 maa hobusega Orfix, kes saavutasid parkuuris kõrgusel 90 cm II ning 105 cm I koha.