Page 40 - Lihula viinavabrik
P. 40

4.1.3 Potentsiaal
Lihula turismi infrastruktuur, sh. majutus ja muud vabaaja veetmise atraktsioonid on pigem puudulikud. Tihtipeale kaasneb erinevate festivalidega suurem hulk inimesi ning tänaste majutusasustuste kõrval oleks lisaruum külaliste jaoks vajalik. Praegu on Lihulas kaks majutusasutust, milleks on Lihula hostel ja Sakste maja. Lisaks sellele jäävad nii Haapsalu kui ka Pärnu enam-vähem võrdsetele kaugustele Lihulast, mis paneb turisti mitmekesisema valiku ette. Lihula asub suvise Lääne-Eesti turismi keskpunktis (Lääneranna vald, 2018).
Turismimajanduse väga järsk käivitumine võib muutuda kohalikule identiteedile pigem ohuallikaks, kui päästerõngaks (Alatalu, Sirp, 2011). Pärandi sidumisel turismiga oluline, et ei tekiks meeletut eraldiseisvat objekti, mis hakkaks dikteerima järgnevaid ruumivajadusi enda nõudmiste järgi. Just maapiirkondade puhul on oluline, et koostööks oleks võimalik kaasata erinevaid osapooli.
Sidumine Matsalu rahvuspargiga
Lihula üks suur potentsiaal on loodusturism, sest oma olemuselt on Lääneranna vald piisavalt hõre, et nautida täielikku privaatsust looduskaunis keskkonnas. Suur osa Lääneranna vallast kuulub Matsalu rahvuspargi alla, mille Penijõe RMK keskus asub mõne kilomeetri kaugusel Lihulast ja on ühendatud matkarada pidi Aegviidu suunal (Skeem 11). Lisaks on Matsalu rahvuspargis veel teisigi väiksemaid matkaradasid. Matsalu lahte ümbritsevad mitmed vaatlustornid, mis on sihtkohaks paljudele ornitoloogidele, linnuvaatlejatele ja muudele loodushuvilistele (Loodusegakoos, 2021).
 39
 Skeem 11 Vaatlustornid, majutusasutused ja matkarada. Autori koostatud




























































































   38   39   40   41   42