LÄÄNERANNA VALLA TEATAJA / Nr 6 / MAI 2018 15
 Spordiuudised
15. aprill – 15. mai
Jalgpall
U13 VIII alagrupis mängivad Lõuna-Läänemaa JK noored on pidanud kokku 4 kohtumist, millest kaks on võidetud ja kaks on kaotatud. Turniiri tabelis hoiavad nad kuue punktiga 5. kohta. Meeskonda kuuluvad: Ats Kaasik, Raikko Kanter, Charli Takk, Aleks Tüür, Jass Jasper Jõgi, Taavi Tiidussalu, Timmo Kaasik, Paul Lomp, Kert-Kristjan Peet, Eric Reisel, Geron Noor, Kevin Leemets, Kenneth Lomp, Hendrik Jõgi, Joonas Vestli, Ken-Indrek Klimpuš, Gregor Alpius, Keiro Ristikivi.
Kergejõustik
2.–9. maini toimus Marokos Rahvusvahelise Koolispordi Föderatsiooni gümnasiaad, kus osales ligi 3000 kooli- noort 51 riigist üle maailma. Eestit käis esindamas kokku kümme noort, kelle seas oli ka Lääneranna valla neiu Gertu Küttmann, kes saavutas tüdrukute vasaraheites 7. koha tulemusega 46.57.
8. mail toimus Pärnus Jõulumäel Pärnumaa koolide Kevad- kross, millest võtsid osa ka Lihula Gümnaasiumi õpilased: Lisandra Neeme, Charli Takk, Henry Kurnim, Eenok Arpi- ainen, Raiko Tšorni, Helena Klimpuš, Liset Kurnim, Paul Lomp, Keiro Ristikivi, Timmo Kaasik, Kenneth Lomp, Raikko Kanter, Maria Reks, Martin Mägist, Daimar Viljamaa, Martin Teppan ja Ainar-Sten Junker. Medalitega tulid koju Maria Reks, kes saavutas 8.–9. klassi neidude 2000 m jook- sus III koha, ja Martin Teppan, kes saavutas 10.–12. klassi noormeeste 3000 m jooksus I koha. Esikümnesse tulid veel Martin Mägist, kes saavutas 8.–9. klassi noormeeste 1000 m jooksus 7., ja Ainar-Sten Junker, kes saavutas 10.–12. klassi noormeeste 3000 m jooksus 4. koha.
14. mail toimus Tallinnas Audentese ja TTÜ staadionidel noorte heitjate seeriavõistluse I etapp, kus osales ka Lääne- ranna valla neiu Gertu Küttmann. Niidupargi KJK esindav Gertu saavutas 3 kg kuulitõukes ja samaraske vasara heit- mises I koha.
Fotod: Rene Lehiste, RJK Leola, LLJK, Eesti Koolispordi Liit
Kross
5. mail toimus EHKK teine etapp Tihemetsas Lauri krossi- rajal, kus 85AMA võistlusklassis osalenud Lääneranna valla noormees Aron Annerviek saavutas II koha.
Maadlus
21. aprillil osales RJK Leola kasvandik Stefan-Lauri Mölder Riias toimunud 25. rahvusvahelisel kreeka-rooma ja vabamaadluse turniiril “Youth Krisjana Kundzina Cup” ja saavutas 22 mehe konkurentsis II koha.
22. aprillil toimusid Põlva Mesikäpa Hallis Eestimaa Spordi- liit Jõud 2018. aasta meistrivõistlused kreeka-rooma maad- luses, vabamaadluses ja naistemaadluses, millest võtsid osa ka RJK Leola kasvandikud. Stefan-Lauri Mölder, kes osales nii kreeka-rooma kui ka vabamaadluses, saavutas mõlemas arvestuses II koha. Eerik Pank osales täiskasvanute arves- tuses –130 kg ja saavutas samuti II koha. Maakondade arves- tuses saavutas Pärnumaa kreeka-rooma ja naistemaadluses I koha ja vabamaadluses II koha.
12. mail toimus Raplas XXX Kehtna Liud turniir kreeka- rooma maadluses, kus osalesid ka kolm Lääneranna valla noormeest, keda treenib RJK Leola treener Janar Sõber. Stefan-Lauri Mölder saavutas –47 kg kehakaalus III koha. Martin Mägist sai –59 kg kehakaalus 4. koha. Eerik Pank saavutas +66 kg kehakaalus tugevas konkurentsis üle- kaaluka I koha.